پاییز 91 - کتابخانه عمومی شهید جمشید توکلی فولادشهر
سفارش تبلیغ
صبا
درباره وب
"

شهید جمشید توکلی در یکم بهمن ۱۳۴۸ در شهرستان لنجان استان اصفهان چشم به جهان گشود. دانش آموز اول متوسطه در رشته انسانی بود که به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و در دهم اسفند ۱۳۶۵ در شلمچه بر اثر اصابت گلوله به فیض شهادت نایل شد. مزار این شهید بزرگوار در گلزار شهدای فولادشهر واقع است.
معرفی کتاب
"

برگزاری برنامه ھای مناسبتی به مناسبت ماه محرم با ھمکاری مھدکودک گلھای زندگی

کتابخانه و عزاداری
تاریخ : پنج شنبه 91/9/23 | 11:0 صبح | نویسنده : | نظر

کتاب و کودک

فکر میکنم همه قبول دارند که بچه ها و بزرگترها خیلی با هم فرق دارند بزرگترها به خاطر زندگی طولانی تر و تجربه بیشتری که دارند خودشان میتوانند از حق و حقوق خود دفاع کنند. اما باید از کوچکترها حمایت بشود تا دیگران نتوانند حقوق آنان را ضایع  کنند.

کتاب و کودک

پس کودکان نیاز بیشتری دارند تا چنین قوانینی در مورد آنها نوشته شود اگرچه در خیلی کشورها در مورد کودکان  قوانین متعددی نوشته شده است اما یک متن جهانی  نیز وجود داردکه مخصوصا" برای حمایت از حقوق کودکان نوشته شده است این متن  جهانی که پیمان جهانی حقوق کودک  نامیده  میشود پس از 10 سال گفتگو بین کشورهای عضو سازمان ملل در سال 1367 به اجرا درآمد در حال حاضر از 193 کشور جهان، 191 کشور این پیمان را امضاء کرده اند جمهوری اسلامی ایران هم در سال 73 به صورت مشروط این پیمان نامه را امضاء کرد. به همین دلیل روز 16 مهر روز جهانی کودک نام گرفت .  به همین مناسبت کتابخانه شهید توکلی در 16مهر همراه با کودکان این روز را گرامیداشته و با برگزاری مسابقه نقاشی برای گروههای سنی بین 4 تا 10سال و همچنین برگزاری نمایشگاه کتاب کودک این روز را جشن گرفت . لازم به ذکراست مهدکودک گلهای زندگی، ارکیده و غنچه دراین جشن شرکت کرده بودند.

                             کتاب و کودک                کتاب و کودک     
تاریخ : جمعه 91/9/17 | 11:0 صبح | نویسنده : | نظر

کتاب و کودک

علاقه به کتاب و کتاب خوانی، باید از کودکی به وجود آید. از راه های علاقه مند کردن کودکان به کتاب و کتاب خوانی، این است که بزرگ ترها هم چنان که خود مطالعه می کنند، آثار کودکانه مناسبی را انتخاب و در فرصت های مطلوب، برای کودکانشان بخوانند. این کار باعث می شود کودک، دوستدار کتاب و علاقه مند به کتاب خوانی پرورش یابد و این عشق و علاقه، به تدریج در وجودش نهادینه شود.

کتاب و کودک

بنابراین، برای رسیدن به شرایط مطلوب، چاره ای جز به وجود آوردن عادت کتاب خوانی از دوران کودکی در انسان ها نداریم. پس باید مطالعه را به کودکان و نوجوانان آموخت و آنها را به این مسئله عادت داد.

کتاب و کودک 
تاریخ : سه شنبه 91/9/14 | 4:0 عصر | نویسنده : | نظر

صعود به قلّه های بلندآوازه کمال و ارزش های والای انسانی، تنها در صورتی ممکن است که علم و دانش، جایگاه واقعی خود را در میان ما بیابد و تأثیرگذاری عظیم آن در رسیدن به این اهداف برایمان روشن شود. در این صورت، کتاب و مطالعه نیز به عنوان ابزار انتقال علم، جایگاه خویش را به دست خواهد آورد و گرایش جامعه به آن رشد می نماید. در نتیجه، نویسندگان و ناشران کتاب نیز برای برطرف ساختن نیازهای جامعه، ناچار از تولید و توزیع گسترده تر کتاب خواهند شد و تحوّل عظیمی در فرهنگ و فکر جامعه پدید می آید. در این صورت، حرکت به سوی تمدّن و پیشرفت، امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

روز بیست و چهارم آبان ماه، آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی است. در این هفته، با اجرای برنامه هایی که به وزش نسیم معرفت از سوی دریای کتاب و معانی ناب به سمت اندیشه همگان می انجامد، می کوشیم تا به تقویت فرهنگ مطالعه و گسترش سطح آگاهی های عمومی مدد رسانیم.

کتاب، دروازه ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت است و ارائه کتاب های خوب، یکی از بهترین ابزارها برای به کمال رساندن انسان هاست و کسی که در این دنیای زیبا به زندگانی می پردازد، نمی تواند با دنیای کتاب بی ارتباط باشد. پس بیاییم با گرامی داشت این هفته و نام مبارک آن، با هدیه کتاب هایی به هم نوعان خود، در پروراندن دانش و کمال سهیم باشیم.

کتابخانه شهید جمشید توکلی به منظور گرامی داشتن این هفته اقدام به برنامه های متنوعی نموده است:

1-برگزاری نمایشگاه نقاشی ویژه کودکان

2-برگزاری نمایشگاه نقاشی ویژه بزرگسالان

3- دعوت از مدارس جهت بازدید از نمایشگاه و کتابخانه

4- قصه خوانی در بخش کودک برای خردسالان

5- تجلیل از هنرمندان کودک و بزرگسال باهمکاری شهرداری فولادشهر در کتابخانه
تاریخ : یکشنبه 91/8/7 | 10:0 صبح | نویسنده : | نظر

مدارک لازم برای عضویت

 1- تکمیل فرم تقاضای عضویت؛

2- ارائهی یک قطعه عکس 4×3؛

3- ارائهی کارت شناسایی معتبر؛

 4- پرداخت حق عضویت سالانه؛

 5 - پرداخت هزینه صدور کارت (5000 ریال علاوه بر حق عضویت).

نکات مهم در مورد عضویت

مدّت اعتبار کارت عضویت یک سال از تاریخ صدور است.

 فقط صاحب کارت عضویت میتواند از خدمات کتابخانه استفاده کند.

 در اوّلین دوره عضویت افراد، فرم تقاضای عضویت تکمیل میشود.

 صدور کارت مجدّد منوط به تکمیل فرم مربوطه و دریافت هزینه است.

 ثبت نام در تمام روزها و ساعات کار کتابخانه انجام میشود.

 در صورت مفقود شدن کارت عضویت، درخواست تمدید یا تعویض کارت عضویت، با تکمیل فرم مربوطه ارائه می شود.

 پس از پرداخت مبلغ حق عضویت، قبض رسید وجه دریافت نمایید. تمدید کارت عضویت در پایان مدّت زمان عضویت و با دریافت حق عضویت سالانه، ارائه یک قطعه عکس و تکمیل فرم درخواست تعویض/ تمدید/ صدور المثنی انجام میشود.

 در صورت پیدا شدن کارت اوّلیّه پس از صدور کارت المثنی متقاضی باید آن را به کتابخانه تحویل دهد.

 تعویض کارت عضویت در صورت خدشه دار شدن پس از دریافت هزینه ی مربوطه و تکمیل فرم انجام میشود.

ارائه ی خدمات به افراد غیر عضو

کسانی که متقاضی استفاده از خدمات در محل کتابخانه به صورت موردی هستند میتوانند از خدمات کتابخانه در محل استفاده کنند. تقاضای امانت و برون سپاری منابع به بیرون کتابخانه منوط به عضویت در کتابخانه است.

 موارد مشمول تخفیف صد در صد (کاملاً رایگان)

 1- جانبازان، ایثارگران، همسر و فرزندان شهدا، اعضای فعال بسیج، (با ارائه ی کارت)؛

2- کلیّه بازنشستگان دولت؛

3- کلیّه کارکنان نهاد اعم از نیروهای رسمی مأمور به نهاد، پیمانی، قراردادی به همراه همسر و فرزندان کارکنان (با ارائه کارت شناسایی نهاد)؛

 4- کلیّه معلولان (نابینایان، کمبینایان، معلولین جسمی، حرکتی)؛

5- افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، مراکز خیریّه یا کسانی که به تشخیص مسئول کتابخانه توان پرداخت حق عضویت را ندارند؛

6- کسانی که خدماتی برای کتابخانه انجام می دهند که ارزش آن برابر یا بیش از حق عضویت است.

 7- عضویت خردسالان (گروه سنی پیش دبستانی)

موارد مشمول تخفیف نیم بها (50 درصد تخفیف)

1- کتابداران سازمانهای دولتی (ارائه معرفینامه از سازمان) و دانشجویان رشته کتابداری (کارت دانشجویی)؛

2- اعضایی که در طول یک دوره عضویت موفّق به تولید علم (چاپ کتاب یا مقالات علمی در مجلّات معتبر) شده اند (ارائه اثر یا نامه پذیرش اثر)؛

3-عضویت خانوادگی: عضویت والدین به همراه فرزندان (حداقل 3 نفر) به صورت دسته جمعی؛

4-عضویت کودکان و نوجوانان (دانش آموزان تا پایان مقطع راهنمایی زیر 14 سال).
تاریخ : سه شنبه 91/8/2 | 10:0 صبح | نویسنده : | نظر
         • paper | خرید رپورتاژ دائمی | بک لینک دائمی
  • فروش رپورتاژ دائمی | فروش رپرتاژ آگهی